GUTTER MAKİNESI

GUTTER MAKİNESI

TOPRAKSIZ SERA / SULU (HYDROPONİC) SİSTEM GUTTER MAKİNASI


          TOPRAKSIZ SERA / SULU (HYDROPONİC) SİSTEM GUTTER MAKİNASI
      

          TOPRAKSIZ yada diğer adı ile SULU SİSTEM SERACILIK  ; sucul olmayan bitkilerin köklerinin, besin solüsyonuyla desteklenen ve  tamamen inorganik       olan ortamlarda yetiştirilmesidir.

          Topraksız yetiştiricilik ,günümüzde 'modern tarım' olarak adlandırılsa da, agregat kültürü ( nehir yatağı yetiştiriciliği ) ile başlayıp ,plastik boru ,cocopeat        (hindistan cevizi kabuğu ile yetiştiricilik) gibi türleri ile özellikle,Eski Roma,Yunan,Mısır,Çin,Babil ve Hindistan 'da M.Ö. yıllara dayanan bir tarihçeye sahiptir.

          Topraksız tarımın amacı; bitkilerin gelişmesini besin solüsyonu ile sağlamak,bitkilerin besin madde ve su gereksinimlerini stres oluşturmadan,sağlıklı ve ekonomik olarak gerçekleştirmektir.

          Ekonomik anlamda ,dinlendirilmeden sürekli aynı çeşit bitkinin yetiştirilmesi ,toprak yorgunluğuna ve toprakta hastalık etmenleri ve nematodları artışına neden olmaktadır.Sera toprakları, örtü altında olduğundan yağmur ve don gibi iklim olaylarının etkisi ile hastalık etmenleri ve zararlıların yok edilme şansına sahip değildir.Ayırca yağmurlar yolu ile toprağın yıkanamaması da tuz içeriğinin yükselmesine yol açmaktadır. Sera toprakları sürekli uygun sıcaklık ve nemde tutulduğundan ve yeterince havalanmadığından hastalık ve zararlıların üremesine çok uygundur. Sera topraklarının sağlıklı bir üretim için 4-5 yılda bir değiştirilme gerekliliği de topraksız tarım tercihinin ekonomik nedenlerindendir.İşte sözünü ettiğimiz bu nedenler neticesinde ,günümüzde dünyanın bir çok bölgesinde suzuz tarım çiftlikleri bulunmaktadır. Devlet araştırma enstitüleri dışında çok sayıda girişimci firma ile başta Avustralya, Belçika, Danimarka, Hollanda, Japonya, Tayvan ve ABD olmak üzre bu ticari teknolojiye yatırım yapmaktadır. 

        Erşan Makina San.Ve Dış Tic.Ltd.Şti. olarak TİTANIUM markamız altında ;ürün&ihtiyaca özel ve standart ağaç işleme merkezleri / CNC ile başlayan yolculuğumuza ,günümüzün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda ,3D tel bükme makinesi ( TITANIUM / TR300 VE TITANIUM  / TR 300-10 ) ile gutter ( TITANIUM / GUTTER 3000) makinesini de ekleyerek hızlı fakat sağlam ve emin adımlarla  ile devam ediyoruz...

        TITANIUM / GUTTER olarak ;sürekli gelişime açık AR-GE anlaşıyımız ile 'kopyalama ile değil kopyalanmak zorundalığı' ortaya çıkararak makine üretiyoruz..

        Miktarı çok değil ,en nitelikli makineyi ,sorunsuz çalışır durumda müşterilerimize ulaştırabilmeyi hedefliyoruz. 

        Tamamı yerli sermayeli yapımızla ,makinelerimizin tamamına yakınını yurtdışına ihrac ediyoruz.